Treeningud

Capoeira

Capoeira on võitluskunst mis ühendab endas elemente võitlusest,akrobaatikast,muusikast,tantsust ja rituaalidest väga elegantsel ja atraktiivsel viisil. Kahe inimese sooritust nimetatakse tihti „ Capoeira mänguks“ mitte võitluseks.Capoeirat mängitakse alati naeratus suul sümbloseerimaks seda ,et Capoeiristad ei karda võimalikke eelseisvaid ohte.Capoeira unikaalsus annab su kehale füüsilist tugevust,jõudu ja paindlikkust ning vaimule enesekindlust,kontsentreeritust,julgust ja loovust.Paljud ütlevad ,et Capoeira on parim mis nende elus on juhtunud ,kuid selleks ,et Capoeira külgetõmmet täielikult mõista tuleb seda ise tulla proovima.

Capoeira Ajalugu

Kuigi Capoeirast on säilinud vähesed ametlikud ajaloolised andmed , on teada ,et Capoeira loodi umbes 500 aastat tagasi Brasiilias aafrika orjade poolt , põhiliselt Angooliast. Kodumaalt ära võetud ja orjastatud inimesed hakkasid välja mõtlema võitlustehnikaid enesekaitseks. Aafrika orjad kasutasid oma traditsioonilist muusikat , laulu ja tantsu ,et varjata omavahelisi võitluseid nende vangistajate eest.Niimoodi jätkas Capoeira oma arengut ja varsti sai sellest mitte ainult enesekaitse vaid ka viis mässamiseks/ülestõusuks.

Capoeira läbi aastate

Algusaastatel peeti Capoeirat Brasiilias illegaalseks ja kõik kes seda mängisid arreteeriti. Küll aga mees ,keda tuntakse Mestre Bimba nime all ,ei andnud alla Capoeira suhtes.Ta suunas palju jõupingutusi,et veenda Brasiilia ametivõime ,et Capoeiral on suur kultuurne väärtus ja ,et Capoeirast peaks saama brasiilia ametlik võitluskunst.Ta püüdlused kandsid vilja ja ta lõi Regionaalse Capoeira stiili. 1932. Aastal asutas ta esimese Capoeira kooli- Academia-escola de Capoeira Regional at the Engenho de Brotas in Salvador-Bahia.Seeläbi Mestre Bimba tegi millegist mida peeti kunagi illegaalseks ,ametliku võitluskunsti. 1942. Aastal loodi esimene Angola Capoeira kool-– Centro Esportivo de Capoeira by Mestre Pastinha.Sel ajal praktiseerisid Capoeirat enamasti siiski vaesed mustanahalised Brasiillased.Paar aastat hiljem aga mõned Capoeira Mestred alustasid Capoeira õpetamist USAs ja Euroopas.

Capoeira tänapäeval

Tänapäeval on Capoeira hästi tuntud ja väga populaarne võitluskunst ülemaailma.See on kaasatud paljudesse koolidesse ja ülikoolidesse.Capoeirat on võimalik näha filmides,muusikavideotes jne. On ka teada ,et Capoeira on mõjutanud paljusid tantsustiile nagu näiteks Hip-Hop ja breik tants.Kuigi Capoeira on läbi aastate muutunud siis kaks põhilist Capoeira stiili : Capoeira-Regional ja Capoeira-Angola on säilinud tänaseni ja neid õpetatakse tänapäevastes Capoeira koolides

 CAPOEIRA GRAAFIK:

Täiskasvanud (punane) T, N 18:00-19:30 L 17:30-19:00

Lapsed (roosa) T, N 17:00-18:00 L 16:30-17:30

HINNAKIRI:

http://versus.ee/hinnakiri/

Versus Training CenterCapoeira