Treeningud

Muay Thai ehk taipoks

Mis on Muay Thai ehk taipoks?

Muay Thai ehk taipoks on Taimaa rahvussport ja kultuurne võitluskunst.Taipoks loodi mitmeid sadu aastaid tagasi lähivõitluse vormina, mis kasutab ära tervet keha kui relva. Tänapäeval vaidlevad õpetlased taipoksi kindla tekkeloo üle, kuna enamus taipoksi ajaloost läks kaduma, kui birmalased 14. sajandil rüüstasid Ayutthayat, Siami pealinna Taimaal. Köited mis suudeti päästa on nüüd rahvuslikud aarded, mida käsitletakse kui Taimaa kultuuri ja pärandi dokumentidena.

Taipoksi ajalugu ja päritolu.

Taipoksi nimetatakse „kaheksa jäseme kunstiks“, mis tuleb sellest, et kasutades kaheksat kokkupuutepunkti kehas jäljendatakse sõjarelvu. Kätest said mõõgad ja pistodad; sääreluud ja käsivarred tugevdati treeningutel, et need pakuksid suuremat kaitset löökide eest; küünarnukk kukutab vastaseid nagu sõjanui või haamer ja jalgadest ja põlvedest said kirves ja sau. Kogu keha tegutses kui üks. Põlved ja küünarnukid otsivad pidevalt avausi haardes, proovides vastast maha pöörata, et teha surmav löök.

Tänane Tai kuningas on taipoksi paadunud fänn, millest tulenevalt, peale kroonimist, on ka taipoksi populaarsus kasvanud rohkem kui mistahes ajastul läbi ajaloo. Tänapäeval on taipoks kasvamas järjest populaarsemaks ka globaalsel maastikul. Hiljuti aktsepteeriti taipoksi kui olümpiaala ja seda võib juba lähiajal näha olümpiakavas. Professionaalsed võitluskunstide harrastajad on ühel meelel – Taipoks on hädavajalik kasvamaks mitmekülgseks võtlejaks. Kuna üle maailma avatakse pidevalt uusi treeninglaagreid ja spordisaale, jätkub ka taipoksi populaarsuse kasv.

MUAY THAI GRAAFIK:

Hinnakiri:

http://versus.ee/hinnakiri/

Versus Training CenterMuay Thai ehk taipoks